Axess Kredi Kartıyla Neo Kart Gibi İşlem Yapmak Mümkün

Daha önceleri kredi kartıyla banka kartının fonksiyonları farklıydı. Kredi kartları kullanılarak banka kartıyla yapılan bankacılık işlemleri yapılamıyordu. Şimdi durum değişti. Axess kredi kartına yeni bir özellik eklendi. Axess artık banka kartı gibi kullanılabiliyor. Akbank’ın banka kartı olan Neo ile hangi bankacılık işlemi yapılabiliyorsa bundan sonra Axess ile de yapmak mümkün olacak. Axess’le banka hesabına ulaşmak şimdi çok kolay.

Axess’i Neo Kart gibi kullanmak ve banka kartıyla yapılan işlemleri kredi kartıyla da yapabilmek için Axess’e bu özelliği kazandırmak gerekiyor. Banka kartı özelliğini kazandırdıktan sonra Axess ile Akbank ATM’lerinden para çekilebiliyor, para yatırılabiliyor ve diğer bankacılık işlemleri yapılabiliyor. Yapılan işlemler banka hesabından gerçekleştirildiğinde Axess’le yapılan nakit avans çekimi gibi işlemler gibi değerlendirilmiyor.

Şimdi Axess’le, Akbank hesaplarına ulaşılabiliyor ve Akbank ATM’leri kullanılarak Akbank’taki hesaplara erişilebiliyor. Bu yolla para çekilebiliyor, para yatırabiliyor veya diğer mevduat işlemleri yapılabiliyor.

Banka hesaplarını Axess’e tanımlamak da oldukça kolay. 444 25 25’i arayarak söz konusu tanımlama işlemini yapmak için yetki talimatı verilebiliyor. 444 25 25 Akbank’ın Telefon Şubesi’nin numarası olarak hizmet veriyor. Yetki verme işlemi Akbank’ın banka kartı Neo ile de yapılabiliyor. Bunun için Neo Kart’ı Akbank ATM’sine takarak “Kredi kartı ile hesaba erişim” tuşuna bastıktan sonra yetki vermek istenilen kredi kartının seçilmesi gerekiyor.

Kredi kartına banka kartı gibi işlem yapma yetkisini verme işlemnin tamamlanmasının ardından bütün Akbank ATM’lerinden Axess kart ile bankacılık işlemlerini yapmak mümkün oluyor. Kredi kartına yetki verme işlemi Bireysel İnternet Şubesi’nden de yapılabiliyor. Akbank Direkt İnternet’le tanımlama yapmak için Tanımlamalar ve Başvurular Menüsünü kullanmak gerekiyor. Dileyenler Akbank’ın fiziksel şubelerine uğrayarak kredi kartlarına banka kartı özelliği kazandırmak için tanımlama işlemini yaptırabiliyorlar.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Axess Kredi Kartıyla Neo Kart Gibi İşlem Yapmak Mümkün”

Bir Cevap Yazın