Ziraat Kredili Mevduat Hesabı ile ATM’den Nakit Kredi Çekimi Mümkün

Bankaların kredili mevduat hesapları son zamanlarda gündeme gelen, kredi başvurusu ve formalite gerektirmeden genellikle küçük çaptaki kredi ve nakit ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir hesap türü. Hesapta para olmasa bile nakit para kullanma ve alışveriş yapma imkanı sunan kredili mevduat hesapları çok ilgi görüyor. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı da en çok ilgi gören ve konuşulan hesaplardan biri oldu.

Bankanın Kredili Mevduat Hesabı aslında klasik bir vadesiz mevduat hesabından farklı değil. Sadece bu hesaba bir kredi limiti tanımlanıyor ve hesap sahibi bu limiti aşmamak koşuluyla nakit çekebiliyor. Kredili Mevduat Hesabına bağlanan Ziraat Bankası’nın banka kartı Bankkart’la da hesapta para olmasa bile alışveriş yapılabiliyor.

Ayrıca Ziraat Kredili Mevduat Hesabı otomatik ödeme talimatı verilmiş faturaların zamanında ödenmesini sağlıyor. Fatura ödeme tarihlerini ve hesapta para olup olmadığını her ay kontrol etmek ve bunun sıkınıtısı yaşamak istemeyenler için Kredili Mevduat Hesabı birebir. Tüm bu işlemler hesapta para yokken bile hesaba tanımlanmış kredi limiti kullanılarak yapılıyor.

Kesintisiz müşteri hizmetini temel ilke olarak benimsemiş olan Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı yoluyla hesapta para olmasa bile para çekme, Bankkart’la alışveriş yapma ve otomatik ödeme talimatı olan faturaları aksatmadan ödeme imkanı sunuyor. Ziraat Bankkart kullanılarak Ziraat Bankası ATM’lerinden 7 / 24 kredi çekilebiliyor. Kredi faizi sadece kredi kullanılan günler için işletiliyor ve ödeniyor. Burada hesabın bakiye durumuna bakılıyor. Hesabın eksiye düştüğü günler için faiz hesaplanıyor ve tercihe bağlı olarak ay ya da üç ay sonunda faiz hesaba yansıtılıyor. Hesaba para girişi olması ya da para yatırılması durumunda bu bir ödeme olarak kabul ediliyor ve otomatik olarak borç sıfırlanmış oluyor. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı açtırmak isteyenlerin Ziraat şubelerine başvuru yapmaları gerekiyor. Hesap açtıranlar dilerlerse hayat sigortası yaptırıyorlar. Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edenler kolaylıkla ve kısa süre içinde Kredili Mevduat Hesabı açtırabiliyorlar.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Ziraat Kredili Mevduat Hesabı ile ATM’den Nakit Kredi Çekimi Mümkün”

Bir Cevap Yazın