Emekli Maaşını Yapı Kredi’ye Taşıyan 300 TL Kazanıyor

Emekli maaşını başka bir bankadan alan SGK emeklilerine Yapı Kredi Bankası’ndan çağrı var. 31 Temmuz’a kadar emekli maaşını Yapı Kredi’ye taşıyan emekliler, 300 TL puan kazanıyorlar. Bankanın hediyesi olan 300 TL’yi isterlerse gönüllerince harcıyar, isterlerse çocuklarına ve torunlarına hediye ediyorlar. Yapı Kredi’nin hediyesi olan 300 TL puanı kazanmanın tek şartı, 31 Temmuz’a kadar emekli maaşını taşıma işlemini yapmak ve 36 ay boyunca maaşını Yapı Kredi’den alacağını taahhüt etmek…

Ayrıca telefon, doğal gaz, elektrik, su gibi abonelik gerektiren faturaların ödeme talimatını da Yapı Kredi’ye götüren emekliler, 300 TL puana k olarak 50 TL’ye varan puan daha kazanıyorlar. Üstelik Yapı Kredi Emeklilik Paketi avantajlarından hemen yararlanmaya başlıyorlar.

Peki, SGK’dan aldığınız emekli maaşını Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden çekmeye başlamak için ne yapmak gerekiyor? SSK kökenli emeklilerin yapması gereken fazla bir işlem yok. Nüfus cüzdanını ve SGK emekli kartını yanına alıp herhangi bir Yapı Kredi şubesine uğramaları yeterli oluyor. Emekli Sandığı ve Bağ-Kur kökenli emeklilerin ise Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerine şahsen başvurması gerekiyor. Ayrıca PTT’den alınan şifreyle e-devlet sitesine giriş yaparak “Banka ve Adres Değişikliği” bölümünden maaşını almak istediği Yapı Kredi şubesini seçerek de işlemi gerçekleştirebiliyorlar.

Emekli maaşını Yapı Kredi’den almaya başlayan SGK emeklileri, Emeklilik Paketi avantajlarından otomatik olarak yararlanmaya başlıyorlar. Yapı Kredi Emeklilik Paketi’yle gelen avantajlar arasında hesap işletim ücreti muafiyeti; internet şubesi, telefon bankacılığı, mobil şube ve ATM’lerden ücretsiz havale gönderimi, avantajlı bireysel ihtiyaç kredisi kullanımı, Yapı Kredi ATM’lerinden 3.000 TL günlük para çekme limiti, ücretsiz Medline Acil Sağlık Hizmeti üyeliğini sayabiliriz.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Emekli Maaşını Yapı Kredi’ye Taşıyan 300 TL Kazanıyor”

Bir Cevap Yazın