Darbe Girişimi Sonrası Bankalar Kredi Veriyor mu?

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili gelişmeleri televizyon ekranlarından izleyen takipçilerimiz, bankaların vatandaşa verdiği kredilerin darbe girişimi sonrasında ne durumda olduğunu soruyorlar. Kredi verme işlemlerinin ve kampanyaların olumsuz etkilenip etkilenmediğini merak ediyorlar. Sistemlerde aksaklık olup da kredi başvurum olumsuz etkilenir mi şeklinde soru yönelten takipçilerimiz de var.

Sitemizin tüm takipçilerine ortak cevap vermek istiyoruz. Darbe girişimi elbette ülkemizin siyasal ortamını ve sokaktaki hayatımızı elbette etkiledi ama bankaların insanlara kredi verme işlemlerinde herhangi bir değişiklik olmadı. Darbe girişimi öncesi kredi başuvruları hangi kriterlere göre değerlendiriliyorsa yine o kriterlere göre değerlendiriliyor. Bankaların hepsi açık ve mesai saatlerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Ekonomik ortamdaki belirsizlik nedeniyle kredi vermeyi durdurmak veya ertelemek gibi bir durum söz konusu değil.. Bankalara yapılan kredi başvuruları daha önce olduğu gibi titizlikle değerlendirmeye alınarak başvuru sonucu hemen gönderiliyor. Yeni kredi başvurularının hepsi kabul ediliyor. Başvurusu olumlu sonuçlanmış vatandaşlar da hemen kredisini kullanabiliyor.

Bu noktada sitemizin takipçilerine önerimiz, darbe girişimi nedeniyle herhangi bir tedirginlik duymadan bankalarla diyaloğunuza aksatmadan devam etmeleridir. Taze krediye ihtiyacınız varsa başvurusunu istediğiniz bankaya yapabilirsiniz. Size cazip gelen kredi kampanyaları olursa onlara başvuru yapabilirsiniz. Ekonomik ortamda belirsizlik var diye hiçbir bankanın vatandaşa kredi vermeyi durdurmadığını bilmelisiniz.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Darbe Girişimi Sonrası Bankalar Kredi Veriyor mu?”

Bir Cevap Yazın