Gurbetçiye Konut Kredisi Ziraat Bankası Almanya DE

Almanya’da yaşayan gurbetçilerini Türkiye’den ev sahibi olma hayalleri Ziraat Bankası’yla gerçek oluyor. DE Ziraat Bankası şubeleri Türkiye’de konut sahibi olmak için uygun koşullarla kredi veriyor ve Almany’daki Türklerin ev sahibi olma hayallerini gerçekleştiriyor. Ziraat Bankası Evim Türkiye Konut Kredisi ile Türkiye’de ev sahibi olmak mümkün hale geliyor.

Kaç yıl vadeli kredi çekilebiliyor? Türkiye’den bir ev sahibi olmak isteyenlerin yapması gereken ilk şey Türkiye’den yazlık veya kışlık bir ev seçmek. Sözkonusu evin ekspertiz değerlendirmesi yapıldıktan sonra Ziraat Bankası’nın Evim Türkiye kampanyası kapsamında 250.000 €’ya kadar konut kredisi kullanılabiliyor. Kredi ç 15 yıl (180 ay) varan vadelerle kullanılıyor.

Hangi evler kredi kapsamında? Ziraat Bankası Evim Türkiye Konut Kredisi’nden yararlanmak için satın alınacak daire veya müstakil evin inşaatının tamamlanmış olması gerekiyor. Genellikle kat mülkiyeti olan konutlara kredi veriliyor. Kat irtifakı kurulmuş konutlara da kredi kullanmak mümkün olabiliyor.

Konut kredisi tutarı nasıl belirleniyor? Konut kredisi tutarı belirlenirken evin ekspertiz değeri esas alınıyor. Öncelikle bankanın ekspertiz uzmanları tarafından evin değeri belirleniyor. Belirlenen ekspertiz değerinin yüzde 75’ine kadar Evim Türkiye konut kredisi kullanılabiliyor.

En fazla ne kadar kredi kullanabilirim? Kredi tutarı en az 25.000 €, en fazla 250.000 € oluyor. Her konut için 25.000 € ile 250.000 € arasında kredi Ziraat Bankası tarafından sağlanıyor.

Faiz oranları nasıl? Ziraaat Bankası Evim Türkiye kredisi 5 yıl için yıllık % 6.75, 10 yıl için yıllık % 6.90 kredi faiz oranıyla kullanılabiliyor.

Almanca’da “Tilgung” olarak bilinen anapara geri ödemesi, kredi başlangıcında en az yıllık % 7 oranında anapara geri ödemesi şeklinde gerçekleşiyor.

Ara ödeme yapmak isteyenler için yılda bir kere mahsus olmak üzere toplam kredi miktarının % 5’lik kısmının ara ödeme olarak yapılması mümkün oluyor.

% 2 oranındaki kredi işlem komisyonu, kredi tutarından peşinen mahsup ediliyor.

Kredi kullanmak için taşımam gereken özellikler neler? Ziraat Bankası Almanya Evim Türkiye Konut Kredisi’nden faydalanabilmek için:

İyi bir kredi geçmişine ve puanına sahip olmak,

Asli ikametgah ve iş adresinin Almanya’da bulunması,

Aylık düzenli bir gelirin bulunması (sözleşmeli personel / işçi / memur olmak)

Evli olanların kredi talebini birlikte yapması gerekiyor.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Gurbetçiye Konut Kredisi Ziraat Bankası Almanya DE”

Bir Cevap Yazın